ŻYWA LEKCJA HISTORII

2017-01-24

Dnia 24 stycznia 2017 roku w naszej szkole gościli aktorzy z Agencji Widowisk Historycznych "ARKONA", którzy przeprowadzili żywą lekcję historii królów elekcyjnych oraz husarii. Treści prezentowane opierały się na przekazach kronikarskich i ikonograficznych. Widowisko zawierało elementy interakcyjne, a współpraca aktorów z uczniami polegała na przypominaniu i utrwalaniu informacji z okresu władców elekcyjnych oraz husarii. Nasi uczniowie chętnie współdziałali i byli żywo zainteresowani przekazem.

Uczeń w stroju husarza w towarzystwie szlachty.

Uczeń w stroju chłopa.

Danuta Łepak