Zapraszamy do gimnazjum...

2014-03-18

W dniu 18.03.2014r. w szkole zostały zorganizowane "Drzwi Otwarte" dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Za przygotowanie i organizację odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski - 23 uczniów pod opieką p. Beaty Foryś.

Akcja "Drzwi Otwarte" dla szóstoklasistów była sposobnością do zebrania informacji o ofercie edukacyjnej naszego gimnazjum, bazie dydaktycznej, dodatkowych zajęciach prowadzonych w szkole oraz zasadach przyjęcia uczniów do naszej placówki.
A oto co przygotowali gimnazjaliści dla młodszych kolegów i koleżanek:

prezentację multimedialną o K. Kieślowskim, autorstwa naszych uczniów(już absolwentów)

stronę internetową szkoły, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz komputerów w pracowni:

wspólnie z młodszymi kolegami gimnazjaliści przygotowali samodzielnie preparaty i przeprowadzili obserwacje komórek pod mikroskopem:

działalność UKS "Mieroszów" oraz filmik o sukcesach sportowych uczniów w narciarstwie biegowym i biathlonie:

zabawy dydaktyczne mające na celu zrozumienie przez uczniów pojęcia samorządu uczniowskiego oraz jego roli ; zachęcenie uczniów do zainteresowania się tematyką aktywności w szkole. Przedstawiono również zdjęcia z działalności SU:

grupa uczestnicząca w zajęciach muzyczno - instrumentalnych przygotowała krótki występ

uczniowie z klubu Filmowego przedstawili swoją działalność oraz pokazali własny film:

historię szkoły - sztandar, tablice, antyramy, "klasa Kieślowskiego";
osiągnięcia uczniów, ich pasje, zainteresowania - oprowadzenie po szkole.

A oto sprawcy całego zamieszania:

od lewej: Martyna D., Martyna F., Oskar B., Hubert W., Piotr G., Natalia W., Szymon B., Natalia P., Krystian G., Adrian G., Izabela U., Barbara G., Olga T., Wiktoria S., Weronika O., Weronika G., Paulina S., Karolina L.

Na zdjeciu brakuje jeszcze Dominika I., Łukasza C., Martyny S., Karoliny R., Martyny W.