WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY 2012

2012-07-01

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE "KANGUR MATEMATYCZNY 2012"

Konkurs miał charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych. Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu. Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne "LIMES" z Lubina.

W tym roku każdy uczestnik zamiast dyplomu uczestnictwa otrzymał układankę piankową "Happy" ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem.

Konkurs tegorocznej XXI edycji odbył się 15 marca 2012r. (czwartek) od 9:00 - 10:30. Łącznie wzięło w nim udział 22 uczniów z klas 1-3 w dwóch kategoriach:
- "Kadet" - klasy I i II gimnazjum,
- "Junior" - klasy III gimnazjum i kl. I licea i technika, i uczniów ZSZ.

Najlepsi:
Kadet klasa 1:
1 miejsce w szkole Martyna Foryś (tzw. dobre miejsce)
Kadet klasa 2:
1 miejsce w szkole Wioletta Partyńska (tzw. dobre miejsce)
Junior klasa 3:
1 miejsce w szkole Marta Chwałek - na podstawie wyników wojewódzkich
WYRÓŻNIENIE I NAGRODA KSIĄŻKOWA

Marcie Chwałek gratulujemy szczególnie, ponieważ co roku jej wynik był lepszy. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolny organizator konkursu
Anna Szwalec