Wyróżnienie Nataszy KANGUR 2016

2016-03-20

Konkurs miał charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych. Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres
z siedzibą w Paryżu.

Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne "LIMES"
z Lubina. W tym roku każdy uczestnik zamiast dyplomu uczestnictwa otrzymał układankę ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem. Konkurs tegorocznej XXV edycji odbył się 17 marca 2016 r. (czwartek) od 9:00 - 10:30.

Łącznie wzięło w nim udział 15 uczniów z klas 1-3 w trzech kategoriach:
- "Kadet" - klasy I i II gimnazjum,
- "Junior" - klasy III gimnazjum i kl. I liceum i technikum oraz uczniów ZSZ.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała uczennica kl. 1 a - NATASZA HENKO.
Jest to jednocześnie najlepszy wynik w naszej szkole.

Nataszy gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!!!

Koordynatorka konkursu: Anna Szwalec