Wyróżnienia Kangur Matematyczny 2015

2015-05-20

Konkurs miał charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych. Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu. Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne "LIMES" z Lubina.
W tym roku każdy uczestnik zamiast dyplomu uczestnictwa otrzymał układankę ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem.

Konkurs tegorocznej XXIV edycji odbył się 19 marca 2015 r. (czwartek) od 9:00 - 10:30. Łącznie wzięło w nim udział 21uczniów z klas 1-3 w trzech kategoriach:
- "Kadet" - klasy I i II gimnazjum,
- "Junior" - klasy III gimnazjum i kl. I liceum i technikum oraz uczniów ZSZ.

Wyniki:

WYRÓŻNIENIA:
1. Krzysztof Bednarz - 85. miejsce na 2734 piszących na Dolnym Śląsku.
2. Kinga Kucharska - 181. miejsce na 2734 piszących na Dolnym Śląsku.

Dobre miejsca:
1. Patrycja Gałan - 370. miejsce na 2734 piszących Dolnym Śląsku.

Szkolny organizator konkursu
Anna Szwalec