Wyniki Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

2013-05-20

WYNIKI MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY 2013"

Konkurs miał charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych. Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu.

Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne "LIMES" z Lubina. W tym roku każdy uczestnik zamiast dyplomu uczestnictwa otrzymał układankę logiczną ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem.

Konkurs tegorocznej XXI edycji odbył się 21 marca 2013r. od 9:00 - 10:30, jednak wyniki otrzymaliśmy w maju.
Łącznie wzięło w nim udział 19 uczniów z klas 1-3 w dwóch kategoriach:

- "Kadet" - klasy I i II gimnazjum,
- "Junior" - klasy III gimnazjum i kl. I licea i technika, i uczniów ZSZ.

Najlepsi:

Kadet klasa 1: