Wycieczka do Pragi

2015-10-02

W piękny słoneczny piątek 2 października 2015 roku uczniowie klasy 3A i 3B udali się na wycieczkę do stolicy naszych południowych sąsiadów - Pragi, aby poznać historię i zwiedzić najciekawsze miejsca i zabytki tej przepięknej europejskiej stolicy.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Hradczan, gdzie mieści się siedziba prezydenta Czech. Podczas spaceru po dziedzińcu zamkowym zobaczyliśmy zmianę warty pod siedziba Prezydenta, zwiedziliśmy jeden z najważniejszych symboli Pragi Katedrę Św. Vita jak również podziwialiśmy panoramę miasta ze wzgórza zamkowego. Następnie przeszliśmy Złotą Uliczką, zwiedziliśmy ogród Walenstaina i siedzibę Czeskiego Senatu. Mostem Karola udaliśmy się w kierunku Starego Miasta gdzie mogliśmy podziwiać między innymi słynny zegar świata "Orloy" i inne zabytki, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu dzielnicy żydowskiej przeszliśmy na plac Vacława gdzie zakończyliśmy zwiedzanie miasta.

Wszystkie te miejsca skrywają niesamowite, ciekawe historie i legendy, o których zaznajamiał nas sympatyczny pan przewodnik uatrakcyjniając pobyt i zwiedzanie barwnymi opowieściami i zagadkami.

Szkoda, że dzień tak szybko się skończył, bo do zwiedzania pozostało jeszcze wiele ciekawych miejsc. Wszystkim uczestnikom, jak zgodnie chórem odpowiedzieli, bardzo podobała się ta wycieczka i już planują kolejną.