Wspaniałe sukcesy w biathlonie.

2011-02-28

WSPANIAŁE SUKCESY PODCZAS GIMNAZJADY W BIATHLONIE

W dniu 28.02.2011r w Jakuszycach odbyły się zawody Finał Dolnośląskiej Gimnazjady w biathlonie w których udział wzięło 7 uczniów naszej szkoły. Rywalizowali oni w biegu na dystansie 4km z 2 strzelaniami w pozycji leżąc z karabinków pneumatycznych, za każdy spudłowany strzał doliczano 30 sekund do czasu biegu.

Wyniki osiągnięte w rywalizacji indywidualnej liczone były do klasyfikacji drużynowej.

W rywalizacji dziewcząt wszystkie 3 uczennice naszej szkoły osiągnęły wspaniałe wyniki. Najlepiej wypadła Kamila Żuk, która popełniła jeden błąd podczas strzelania i po zaciętej walce na trasie biegu zajęła 2 miejsce przegrywając złoty medal zaledwie o 0,67 sekundy - została Wice Mistrzynią Gimnazjady. Druga z naszych zawodniczek Karolina Turkowicz również popełniła tylko jeden błąd podczas strzelania i zdobyła brązowy medal zajmując 3 miejsce.

Tuż za jej plecami na miejscu 4 zawody ukończyła trzecia z naszych uczennic Edyta Nowak, która popełniła 4 błędy podczas strzelania.

Dzięki wspaniałym wynikom indywidualnym drużyna dziewcząt naszego gimnazjum zajęła 1 miejsce i zdobyła tytuł Mistrzowski.

W rywalizacji chłopców naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. Jako pierwszy zaprezentował się Krystian Gawlik, dla którego był to pierwszy start w biathlonie. Podczas strzelania spudłował tylko 2-krotnie i ostatecznie zajął 22 miejsce w gronie 44 zawodników którzy ukończyli rywalizację. Kolejny na trasie pojawił się Martin Marcińczyk, który dzięki bezbłędnemu strzelaniu i bardzo dobremu biegowi zajął wysokie 8 miejsce. Jako jedni z ostatnich do rywalizacji przystąpili Dawid Żełajtys i Patryk Dąbrowski. Dawid mylił się na strzelnicy 2-krotnie co kosztowało go medal - ostatecznie zajął 4 miejsce natomiast Patryk dzięki bezbłędnemu strzelaniu i bardzo dobremu biegowi zwyciężył, z dużą przewagą nad pozostałymi, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzowski.

Wyniki indywidualne pozwoliły drużynie chłopców naszej szkoły na zwycięstwo w rywalizacji zespołowej i zdobycie tytułu Mistrzowskiego.

Wspaniałe osiągnięcia indywidualne i drużynowe satysfakcjonują tym bardziej, że w rywalizacji ze szkołami Mistrzostwa Sportowego oraz szkołami posiadającymi klasy sportowe nasze Gimnazjum szczyci się tytułem Mistrzowskim w rywalizacji indywidualnej i 2-krotnie drużynowej.

Wielkie słowa uznania i ogromne gratulacje dla całej reprezentacji !!!