Wspaniałe sukcesy młodych biathlonistów

2010-03-22

Wspaniałe sukcesy młodych biathlonistów

Wspaniałymi osiągnięciami w biathlonie mogą się pochwalić nasi uczniowie, którzy w marcu startowali w zawodach w tej właśnie dyscyplinie.

Na początku marca (02.03.2010r) w Jakuszycach odbyła się Dolnośląska Gimnazjada w biathlonie. Rywalizacja podczas zawodów odbywała się na dystansie 4,5 km , zawodnicy dwukrotnie strzelali w postawie leżącej .

W rywalizacji indywidualnej chłopców Mistrzem Gimnazjady został Rafał Słonina, który strzelał bezbłędnie i z prawie minutową przewagą zwyciężył. Równie dobrze spisali się Patryk Dąbrowski , który zajął 5 miejsce( także strzelając bezbłędnie) oraz Dawid Żełajtys- miejsce 16 ( 3 strzały niecelne). Ponadto reprezentacja chłopców naszego gimnazjum w rywalizacji drużynowej zdobyła tytuł vice-Mistrzów Gimnazjady zajmując drugie miejsce.

W rywalizacji dziewcząt udany start zaliczyły Edyta Nowak zajmując wysokie 6 miejsce (1 strzał niecelny) oraz Urszula Żygało, która zajęła miejsce 7 (2 strzały spudłowane).

W dniu 17.03.2010r także w Jakuszycach rozegrano zawody Wojewódzkie Mistrzostwa UKS-ów w biathlonie. Podobnie jak podczas Gimnazjady rywalizowano na dystansie 4,5km z dwoma strzelaniami. W zawodach tych udział brało 8 uczniów naszego gimnazjum.

W kategorii chłopców zwyciężył Rafał Słonina i zdobył tytuł Mistrzowski , srebrny medal i tytuł vice-Mistrza wywalczył Patryk Dąbrowski a medal brązowy i 3 miejsce przypadło Dawidowi Żełajtysowi.

W kategorii dziewcząt Edyta Nowak pomimo 2 niecelnych strzałów ale dzięki dobremu biegowi wywalczyła miejsce na podium zajmując 3 miejsce-brązowy medal.

Wyniki osiągnięte przez uczniów naszej szkoły są o tyle cenne i godne pochwały ,gdyż wywalczone są w rywalizacji z zawodnikami , którzy na co dzień są uczniami Szkół Mistrzostwa Sportowego przez co posiadają lepsze warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej.