Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim.

2014-09-27

W dniach 26-27.09.2014 roku w Czarnym Borze odbyły się "Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biatlonie letnim", w których udział wzięły cztery uczennice naszej szkoły.
W pierwszym dniu rozegrano biegi długie na dystansie 3km z trzema strzelaniami. Każda pomyłka na strzelnicy skutkowała dopisaniem 30 sekund do końcowego czasu biegu.

Kinga Kucharska, dla której był to kolejny start w biathlonie, zajęła dobre 12 miejsce popełniając 10 błędów podczas strzelania. Pozostałe nasze reprezentantki debiutowały w zawodach biathlonowych gdzie strzelanie odbywa się z broni palnej. Bardzo dobrze poradziła sobie Wiktoria Sobecka, która również z 10 niecelnymi strzałami uplasowała się na 14 pozycji, na miejscu 17 zawody ukończyła Ewelina Gierczak a jej młodsza siostra Weronika zajęła 21 pozycję.

W drugim dniu rozegrano biegi sprinterskie na dystansie 2km z dwoma strzelaniami, gdzie każdy niecelny strzał powodował obiegnięcie dodatkowej rundy karnej.

Najlepiej z naszych strzelała Kinga Kucharska, która z 6 rundami karnymi zajęła 10 miejsce. Ponownie na 17 miejscu zawody ukończyła Ewelina Gierczak (8 spudłowanych strzałów) wyprzedzając Wiktorię Sobecką - 18 pozycja (również 8 niecelnych strzałów).Wiktoria początkowo sklasyfikowana była na pozycji 7 lecz okazało się, że nie obiegła wszystkich rund karnych za co ukarana została 2 minutami karnymi i to spowodowało jej spadek na miejsce 18. Niestety to nie był koniec złej serii. Weronika Gierczak podczas pierwszego strzelania popełniła poważny błąd regulaminowy na strzelnicy za co została zdyskwalifikowana.