Wirtualny Festiwal Młodzi i Media

2013-12-15

WIRTUALNY FESTIWAL "MŁODZI I MEDIA"

Dnia 5 grudnia 2013 roku nasze gimnazjum wzięło udział w Wirtualnym Festiwalu "MŁODZI I MEDIA". Festiwal został zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu "WŁĄCZ SIĘ. MŁODZI I I MEDIA". Biorący udział uczniowie kształcą w nim postawę krytycznego i świadomego odbioru poprzez poznanie i uczenie się języka mediów.

Naszą szkołę godnie reprezentowało pięcioro trzecioklasistów: Martyna Drenia, Martyna Foryś, Iza Urbanik, Piotr Gałązka oraz Rafał Jesionka. Podczas Festiwalu uczestnicy zmierzyli się z siedmioma zadaniami. Były wśród nich dopasowywanie wizerunku osób do stacji radiowych lub telewizyjnych, dopasowywanie terminów do definicji z zakresu dziennikarstwa, wyodrębnianie tytułów gazet i dobieranie do nich koncernów prasowych, proponowanie tytułów nowych gazet, rozwiązywanie testu wyboru dotyczącego stacji radiowych i telewizyjnych, rozwiązywanie testu typu prawda/fałsz oraz sprawdzenie wiedzy z zakresu nagród i wyróżnień dziennikarskich.

Podczas rozwiązywania zadań liczyła się poprawność jak i szybkość rozwiązania zadania.

Nasza reprezentacja okazała się być NAJLEPSZA w ostatnim zadaniu, dotyczącym NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ. Nie dość, że rozwiązali zadanie poprawnie, to jeszcze wykonali je najszybciej w Polsce. GRATULACJE!!!