Wielkie sukcesy naszych absolwentów w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim !!!

2011-07-21

W dniach 27-30.06.2011 r. w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim, w których udział wzięło troje naszych "świeżo upieczonych" absolwentów.

Rozegrane zostały dwie konkurencje indywidualne oraz biegi sztafetowe.

W pierwszym dniu zmagań odbyły się biegi długie z trzema strzelaniami, gdzie każdy niecelny strzał na strzelnicy kosztował dodatkowe 30 sekund doliczone do czasu biegu. W kategorii Młodzika obaj nasi zawodnicy wypadli wspaniale. Dawid Żełajtys ośmiokrotnie spudłował na strzelnicy, ale dzięki dobrej dyspozycji w biegu zajął wysokie 8 miejsce w gronie 45 zawodników, którzy ukończyli zawody. Lepszą dyspozycją strzelecką wykazał się Patryk Dąbrowski, który spudłował 6 razy, ale dzięki dobremu biegowi zajął ostatecznie 2 miejsce, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski.

W drugim dniu rozegrano sztafety, w których nasi zawodnicy nie startowali.

W dniu kolejnym odbyły się biegi sprinterskie z dwoma strzelaniami, w których karą za niecelny strzał jest obiegnięcie dodatkowej rundy karnej.

W kategorii Młodziczek świetnie spisała się Edyta Nowak, która z pięcioma niecelnymi strzałami uplasowała się na 8 pozycji.

W kategorii Młodzików kolejne udane występy zaliczyli Dawid Żełajtys - 9 miejsce (6 niecelnych strzałów) oraz Patryk Dąbrowski, który wywalczył 3 miejsc i brązowy medal (5 rund karnych).