Wielki sukces Patryka Dąbrowskiego w biathlonie

2011-06-19

W dniach 18-19 czerwca 2011r. w Dusznikach Zdroju odbyły się zawody w biathlonie letnim "Ogólnopolskie zawody klasyfikacyjne - Puchar Polski". Zawody te są imprezą najwyższej rangi dla kategorii młodzika. W zawodach udział brało troje uczniów naszej szkoły - zawodników UKS Mieroszów.

W pierwszym dniu odbyły się biegi sprinterskie z dwoma strzelaniami, gdzie za każdy spudłowany strzał zawodnik przebiec musi rundę karną -100m.

W kategorii młodziczek po raz kolejny swą dobrą dyspozycję potwierdziła Edyta Nowak, która spudłowała 4 krotnie i ze stratą niespełna minuty zajęła 6 miejsce, zdobywając drugą klasę sportową.

W kategorii młodzików Dawid Żełajtys po niezbyt udanych strzelaniach zajął 19 miejsce, natomiast fantastyczną formą na strzelnicy i na trasie popisał się Patryk Dąbrowski, który popełnił tylko trzy błędy na strzelnicy i z przewagą 25 sekund zwyciężył, oczywiście także zdobywając II klasę sportową.

Tym osiągnięciem zaznaczył swą wysoką pozycję w czołówce krajowej.

W drugim dniu zawodów odbyły się biegi pościgowe. Zawodnicy ruszali na trasę według kolejności uzyskanej podczas biegu sprinterskiego. W trakcie rywalizacji trzykrotnie pojawiali się na strzelnicy, gdzie każdy niecelny strzał kosztował ich podobnie jak w biegu sprinterskim dodatkową rundę karną.

Zwycięzcą zostawał zawodnik, który jako pierwszy pojawił się na mecie.

W kategorii młodziczek Edyta Nowak po zaciętej walce uplasowała się na miejscu 8.

W kategorii młodzików Dawid Żełajtys poprawił swą pozycje i ukończył zawody na 17 miejscu. Ponownie fantastyczny start zaliczył Patryk Dąbrowski, który zwyciężył po raz drugi a tym samym potwierdził swą przynależność do ścisłej krajowej czołówki.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!G R A T U L A C J E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!