Weekend na biegówkach

2013-01-26

Już pierwszego dnia ferii zimowych uczniowie mieroszowskiego gimnazjum na co dzień zawodnicy UKS "Mieroszów" wzięli udział w zawodach, które odbyły się w sobotę 26.01.2013r w Opawie. Był to "XIV Memoriał Staszka Bodzka" w narciarstwie biegowym, w którym udział wzięli narciarze z całego województwa. Uczniowie gimnazjum podzieleni na dwie kategorie klasy I i klasy II-III rywalizowali w biegu na dystansie 4 km techniką łyżwową.

Wśród dziewcząt klas I udanie wystartowały: Aleksandra Szeszko - 2 miejsce oraz Ewelina Gierczak -3 miejsce. Spośród uczennic klas II-III równie dobry występ zanotowała Martyna Foryś - 3 miejsce.

W kategorii chłopców najlepiej spisał się Krystian Gawlik-2 miejsce, na pozycji 6 zawody ukończył Tomasz Paluch, tuż za nim na 7 miejscu uplasował się Krystian Gonera a Michał Lipka był 8.

Nazajutrz młodzi narciarze wzięli udział w kolejnych zawodach w narciarstwie biegowym tym razem rozgrywanych w Andrzejówce- "Biegu Skalnika".
Pomimo mroźnej niedzieli wszyscy nasi zawodnicy startujcy Opawie stanęli na starcie, by rywalizować w biegu na dystansie 4 km także technik dowolną.
Spośród dziewcząt najlepszą okazała się Martyna Foryś, miejsce drugie zajęła Aleksandra Szeszko, a najniższe miejsce na podium przypadło Ewelinie Gierczak.

W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjny okazał się Krystian Gawlik, drugi na mecie zameldował się Krystian Gonera, najniższe miejsce na podium wywalczył Tomasz Paluch. Michał Lipka po zaciętej walce na trasie zajął 5 miejsce.

GRATULUJEMY!!!