Warsztaty klucz to nie wykluczać.

2010-09-28

Klucz to nie wykluczać

28 Września 2010r. w Publicznym Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie pedagog szkolny Elżbieta Frankiewicz zorganizowała warsztaty w ramach projektu Klucz to nie wykluczać - EUROPEJSKI ROK WALKI Z UBUSTWEM I WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM - WAŁBRZYCH.
Warsztat trwał 7 godzin lekcyjnych i wzięło w nim udział 14 uczniów z naszego gimnazjum.

Głównym celem warsztatów było poszerzenie świadomości młodych ludzi w temacie ubóstwa i wykluczenia społecznego oraz zwrócenie uwagi młodzieży na emocje związane z ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
Warsztaty zostały przygotowane i prowadzone przez doświadczonych trenerów Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży. Program warsztatów oraz proponowane metody byłby konsultowane z doświadczonymi trenerami Narodowej Agencji Programu Młodzież w Działaniu.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowolenia z przebiegu warsztatów oraz bardzo się cieszyli, że mogą wziąć udział w takim przedsięwzięciu.

Każdy uczeń naszego gimnazjum, może wziąć udział w konkursie NIE WYKLUCZAM wystarczy tylko, że stworzy fotoreportaż, napisze esej albo przeprowadzi wywiad w którym zawrze temat wykluczenia społecznego. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.niewykluczam.oswiata.org.pl