Warsztaty Filmowe

2009-12-09

I znowu filmy w tym gimnazjum

WARSZTATY FILMOWE - NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

16 listopada 2009 roku grupa reprezentująca Klub Filmowy wzięła udział w II Warsztatach Filmowych organizowanych w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Organizatorzy projekcji chcieli pozostać w refleksyjnej atmosferze listopada i przedstawili gimnazjalistom film animowany w reżyserii Tima Burtona Gnijąca panna młoda. Spotkanie stało się okazją do zaznajomienia uczniów z zasadami tworzenia animacji poklatkowej oraz zapoznania z twórczością Tima Burtona - reżysera takich filmów jak Edward Nożycoręki, Sok z żuka, czy też Marsjanie atakują. Efektem warsztatów było zaplanowanie wyjazdu na premierę Alicji w Krainie Czarów w marcu 2010 roku, a tym samym poszerzenia znajomości twórczości tego reżysera.

Natomiast III Warsztaty Filmowe, w których członkowie Klubu Filmowego wzięli udział
9 grudnia 2009 roku poświęcone były problematyce przemiany wewnętrznej bohatera. Uczniowie obejrzeli film Gavina Hooda Tsotsi, który opowiada historię młodocianego przestępcy, zmieniającego się na skutek opieki nad maleńkim dzieckiem. Film, a zwłaszcza jego zakończenie, wzruszył większość gimnazjalnej widowni. Wielu uczniów wychodziło z kina ocierając łzy...