WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ

2016-03-11

Uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję uczestniczenia po raz pierwszy w warsztatach poświęconych animacji poklatkowej. Warsztaty trwały od stycznia do marca 2016r. W pierwszej - teoretycznej części uczniowie zapoznawali się z różnymi technikami animacji, ze szczególnym uwzględnieniem animacji poklatkowej. Następnie w lutym 2016 roku podczas ferii zimowych mieli okazję praktycznego wypróbowania swoich sił, przygotowania materiału zdjęciowego oraz stworzenia krótkich filmów w technice animacji poklatkowej. Jako animowane obiekty uczniowie zdecydowali się wykorzystać logo szkoły, kostkę Rubika oraz figurki z filmu Gwiezdne Wojny. Ostatnim etapem warsztatów był montaż i przygotowanie filmów do prezentacji publicznej.

Naczelnym celem dla uczestników warsztatów było stworzenie filmu w technice animacji poklatkowej, a podczas tego działania zbadanie między innymi: z jaką prędkością należy połączyć klatki, aby otrzymać wrażenie ruchu; jak najlepiej podłożyć dźwięk oraz dlaczego nawet w filmie animowanym szczególną rolę pełni scenariusz i dobrze opracowany harmonogram działań.

Warsztaty animacji stały się częścią gimnazjalnego projektu edukacyjnego - realizowanego pod tytułem SEKRETY ANIMACJI POKLATKOWEJ. Efekty działań podjętych w ramach warsztatów zostały zaprezentowane podczas Dnia Projektów Edukacyjnych. Warsztaty stały się dla uczestników okazją poznania nowej techniki animacji a przy okazji świetną zabawą fotografią i filmem oraz możliwością spędzenia czasu w ciekawy sposób.