WARSZTAT WRAŻLIWOŚCI WIELOKULTUROWEJ

2012-06-14

WARSZTAT WRAŻLIWOŚCI WIELOKULTUROWEJ
"www.kulturowo.com/petentni"

Dnia 14 czerwca grupa 12 uczennic i uczniów klas 2 wzięła udział w Warsztacie Wrażliwości Wielokulturowej "www.kulturowo.com/petentni".

W czasie wspólnej pracy uczestnicy i uczestniczki warsztatu wybrali się śladami "Titanica", poznając (lub odkrywając na nowo) znaczenie takich pojęć jak kultura i subkultura. Zastanawiali się też, czym są stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja oraz jakie niosą ze sobą skutki. Mieli też okazję sami doświadczyć podstawowych procesów zachodzących w komunikacji międzykulturowej. Zdając sobie sprawę, że w kurczącym się świecie kontakt z odmiennymi kulturami stał się codziennością a kompetencje międzykulturowe ? ważną zaletą, uczestnicy i uczestniczki warsztatu podjęli bardzo owocny wysiłek, by kompetencje te rozwijać. W czasie warsztatu nie zabrakło też dozy dobrej zabawy! Jeśli kiedykolwiek ciekawiło Was, czy James Bond używa pralki- zapytajcie o to którąś z osób obecnych na warsztacie ;)

Warsztat prowadziła absolwentka naszego gimnazjum Klaudia Fryc- Mallick; psycholog, absolwentka Studium Treningu i Edukacji Psychospołecznej w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie.