VIII Boguszowska Liga Biegów Przełajowych

2016-05-17

W dniach 22 kwietnia i 17 maja 2016 roku odbyła się po raz 8 Boguszowska Liga Biegów Przełajowych. W zawodach wzięło udział prawie 200 uczniów szkół podstawowych
i gimnazjalnych z powiatów: wałbrzyskiego i kamiennogórskiego. Oczywiście nie zabrakło w nich uczniów naszego gimnazjum, którzy licznie, bo w 12 osobowym składzie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Uczniowie gimnazjum podzieleni na dwie kategorie (I- uczniowie klas 1 i 2, II- uczniowie klas 3) rywalizowali w biegu ze startu wspólnego na dystansach:
I kategoria -1600m, II kategoria- 2000m. Za miejsce uzyskane na mecie uczestnik otrzymywał określone w regulaminie punkty, których suma po dwóch turach wyłaniała zwycięzców poszczególnych kategorii.

W rywalizacji dziewcząt klas 1 i 2 najlepszy wynik spośród naszych reprezentantek osiągnęła Patrycja Gałan zajmując 8. miejsce, na pozycji 10 sklasyfikowana została Sandra Bachanek, a Natasza Hanko zajęła 14. lokatę. W rywalizacji chłopców w tej samej kategorii 1. miejsce wywalczył Piotr Paluch, na pozycji 11. sklasyfikowany został Piotr Wujda, Hubert Burzyński i Konrad Jaroszewski z taką samą liczbą punktów zajęli 12 i 13 pozycję.

W zmaganiach klas 3 w kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna, podobnie jak przed rokiem, była Wiktoria Sobecka zwyciężając z kompletem punktów, miejsce 3. wywalczyła Weronika Gierczak. W rywalizacji chłopców miejsce 2 zdobył Sebastian Ochap, na 3. pozycji Ligę ukończył Krzysztof Bednarz a startujący tylko w 1. turze Patryk Zapart sklasyfikowany został na wysokim 5. miejscu.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!