V FESTIWAL FILMOWY

2015-03-13

W niezwykłą i sentymentalną podróż w czasie zabrali Gości V Festiwalu Filmowego jego organizatorzy - uczestnicy Klubu Filmowego "KrzyK".

Festiwal odbył się 13 marca 2015 w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły. Swoją obecnością zaszczycił szkołę również Burmistrz Mieroszowa - pan Marcin Raczyński.

Wydarzenie rozpoczęło się występem gitarowym Łukasza Czernika, który piosenką z filmu "Iron Man" wprowadził wszystkich w atmosferę filmową.

Festiwal oficjalnie otworzyła pani dyrektor Anna Kulińska, która w swoim przemówieniu nawiązała do słów Krzysztofa Kieślowskiego "Jedyne co mam naprawdę to moje życie i mój własny punkt widzenia". Następnie prowadzący tegoroczną edycję - Karolina Litwin i Adrian Gonera - przedstawiali historię edukacji filmowej w naszej szkole od początków istnienia gimnazjum do chwili obecnej. Wśród "kamieni milowych" pojawiły się między innymi: warsztaty filmowe prowadzone przez pana Mariusza Zimońskiego w 2003 roku, teledyski klasowe z 2005 roku, pierwszy film Klubu Filmowego, udział w programie Filmoteka Szkolna Akcja! od 2009 roku, spotkanie gimnazjów noszących imię Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi w 2010 roku, współpraca Klubu z Kołem Profilaktycznym, otwarcie sali kinowej w 2012 roku, udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, współpraca młodzieży polsko - duńskiej podczas obozów filmowych - Film Camp 2013 i 2014.

Z okazji V Festiwalu Filmowego został przygotowany i pokazany projekt ABSOLENT - ankieta filmowa, w której na temat działalności Klubu Filmowego i jego cech szczególnych wypowiadały się osoby związane z jego działalnością.

Festiwal przebiegał w bardzo miłej atmosferze - po filmowych prezentacjach goście i uczestnicy Festiwalu mieli okazję podyskutować o pokazanych filmach i powspominać swoją, bardzo często obfitującą w zabawne przygody, pracę w Klubie Filmowym.

Następny Festiwal Filmowy już za rok. Jego tematyka jeszcze nikomu nie jest znana, ale już dziś ZAPRASZAMY