Twoje dane - twoja sprawa Uczniowie gimnazjum już to wiedzą

2015-06-05

W marcu, jako szkoła objęta Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych "Twoje dane-twoja sprawa", otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie "Skuteczna ochrona danych osobowych - inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli". Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez innowacyjne wykorzystanie języka wizualnego w celu prezentacji tematu i przybliżenie go odbiorcom, którzy nie są specjalistami. Uczniowie klas pierwszych na zajęciach komputerowych przygotowywali prace w formie infografiki (Infografika to sposób na przedstawianie informacji w atrakcyjny wizualnie sposób; połączenie tekstu, danych statystycznych oraz grafiki). Tworzenie infografiki odbywało się przez osadzanie na tle różnych obiektów, kształtów oraz tekstów. Zadanie to realizowali także uczniowie uczęszczający na zajęcia koła informatycznego. Powstały bardzo ciekawe prace. Zespół nauczycieli spośród 31 wykonanych prac wytypował siedem, które zostały wysłane do Biura GIODO, by wziąć udział w ogólnopolskiej rywalizacji.

A oto uczniowie oraz wyróżnione prace.
1. Patryk Zieliński, kl. 3a
2. Kinga Wild, kl.2c
3. Wiktoria Gorczyca, kl.2a
4. Dawid Wujda, kl.1c
5. Oliwia Parakiewicz, kl. 1b
6. Karolina Woźniak, kl.1b
7. Tomasz Wojtowicz, kl.1b

Spośród 79 prac nadesłanych na konkurs, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, na podstawie oceny dokonanej przez Komisję Konkursową Biura GIODO wyłonił laureatów konkursu. Nagroda główna była jedna, miejsce 2 przyznano 3 osobom, tak samo jak i miejsce 3. Wyróżniono 6 kolejnych osób. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica - Karolina Woźniak z kl. 1b. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymały zaproszenie na seminarium podsumowujące V edycję programu, które odbędzie się w Warszawie 28 maja 2015r.

Gratulujemy !