Szlak do wolności

2009-09-17

SPRAWOZDANIE Z WYJŚCIA NA WYSTAWĘ pt. Szlak do wolności

Dnia 17 września 2009 roku uczniowie klasy IIc wzięli udział w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Pana Juliana Golaka - Prezesa Wydawnictwa Ziemia Kłodzka pt. Szlak do wolności. Wystawa została zorganizowana w ramach XX Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Bądźmy Rodziną pod patronatem Bogdana Zdrojewskiego - Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania Julian Golak przybliżył uczniom historię formowania się pogranicza oraz kulturę obydwu narodów, rozwój i zacieśnianie kontaktów społeczności przygranicznych. Ukazał powiązania historyczne oraz problemy z jakimi borykały się odradzające po systemie totalitarnym narody oraz samorządy gminne. Jako wiceprzewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zaprosił uczniów do zwiedzenia Sejmiku w celu zapoznania się z pracą i zadaniami. Zaproponował także uczniom współredagowanie miesięcznika Ziemia Kłodzka.

Danuta Łepak