SZKOLNY KONKURS MISTRZ RACHUNKU DLA KLAS I - III

2015-06-22

Konkurs "Mistrz Rachunku" ma na celu propagowanie matematyki. Świadomym zamierzeniem organizatorów było sprawdzenie umiejętności szybkiego i pamięciowego liczenia uczniów gimnazjum. Łącznie brało udział 135 uczniów z wszystkich klas.
Konkurs został rozegrany na poziomach roczników. Opracowano 3 rodzaje testów - dla każdego rocznika inny uwzględniający stopień wymagań. Każdy arkusz zawierał 40 działań rachunkowych wymagających od ucznia wykonania obliczeń z zastosowaniem poznanych praw działań na liczbach. Konkurs cieszył się uznaniem uczniów, został sprawdzony i oceniony przez nauczycieli matematyki wg spójnych kryteriów.

Wyniki poszczególnych roczników:

Klasy Pierwsze
1. Świzdor Aniela
2. Woźniak Karolina
3. Parakiewicz Oliwia

Klasy Drugie
1. Pacześny Dominik
2. Woszczek Hubert
3. Bednarz Krzysztof

Klasy Trzecie
1. Gierczak Ewelina
2. Litwin Karolina
3. Kucharska Kinga

Nagrody książkowe za zajęcie pierwszych miejsc w każdej kategorii zostały pozyskane od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy" w ramach współpracy.

Nagrody w postaci układanek ufundowali organizatorzy.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Organizatorzy: Anna Szwalec