Szkolny Konkurs Mistrz Rachunku 2013

2013-06-21

SZKOLNY KONKURS "MISTRZ RACHUNKU" DLA KLAS I - III

Konkurs "Mistrz Rachunku" ma na celu propagowanie matematyki. Świadomym zamierzeniem organizatorów było sprawdzenie umiejętności szybkiego i pamięciowego liczenia uczniów gimnazjum. Łącznie brało udział 120 uczniów z wszystkich klas.

Konkurs został rozegrany na poziomach roczników. Opracowano 3 rodzaje testów - dla każdego rocznika inny uwzględniający stopień wymagań. Każdy arkusz zawierał 40 działań rachunkowych wymagających od ucznia wykonania obliczeń z zastosowaniem poznanych praw działań na liczbach.

Konkurs cieszył się uznaniem uczniów, został sprawdzony i oceniony przez nauczycieli matematyki wg spójnych kryteriów.

Wyniki poszczególnych roczników:

Klasy pierwsze:
I miejsce Karolina Litwin
II miejsce Ewelina Gierczak
III miejsce Patryk Zieliński

Klasy drugie:
I miejsce Anna Balcerzak
II miejsce Martyna Foryś
III miejsce Krystian Gonera

Klasy trzecie:
I miejsce Kamila Żuk
II miejsce Paulina Matusik
III miejsce Karolina Kucharska

Nagrody książkowe za zajęcie pierwszych miejsc w każdej kategorii zostały pozyskane od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy" w ramach współpracy. Gadżety ufundowało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!!

Organizatorzy: