Szkolny festiwal filmowy

2011-06-20

20 czerwca 2011 roku odbył się w gimnazjum I Szkolny Festiwal Filmowy.

Festiwal został zorganizowany przez Klub Filmowy "Krzyk". Jego celem było zaprezentowanie uczniom i nauczycielom działań podjętych przez Klub Filmowy w tym roku szkolnym.

Festiwal rozpoczął się od przemówienia pani dyrektor, która życzyła wszystkim biorącym w nim udział przyjemnych doznań filmowych.

Filmem, który rozpoczął wydarzenie był Jestem zły Grzegorza Packa. Wywarł on ogromne wrażenie na uczestnikach spotkań Klubu Filmowego i dlatego członkowie klubu postanowili zaprezentować go swoim rówieśnikom. Ponieważ ten film jest częścią pakietu Filmoteka Szkolna. Akcja! jego projekcja stała się doskonałą okazją do przybliżenia uczniom wydarzeń, które miały miejsce podczas II Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie.

Druga częścią Festiwalu była prezentacja amatorskich filmów amatorskich oraz zdjęć stworzonych przez uczniów. Była to bezsprzecznie najlepsza część tego wydarzenia. Uczniowie chętnie oglądali filmy swoich kolegów, niejednokrotnie obserwowali siebie samych w pokazywanych materiałach filmowych.

Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną Młody Obywatel - efektu pracy Klubu Przedsiębiorczości.

Ostatnią częścią wydarzenia była projekcja filmu Abel, mój brat w reżyserii Jana Nasfetera.

Festiwal Filmowy spotkał się z doskonałym przyjęciem przez uczniów i stał się również świetną okazją do zaprezentowania tegorocznej pracy Klubu Filmowego oraz zachęcenia innych do działania.