Sylwester na nartach

2012-12-29

W dniu 29 grudnia 2012 roku na "Polanie Jakuszyckiej" odbyły się zawody w narciarstwie biegowym "Bieg Sylwestrowy" otwierające sezon narciarski na Dolnym Śląsku. Oczywiście nie zabrakło w nich uczniów naszego gimnazjum trenujących na co dzień w UKS "Mieroszów", którzy pomimo niesprzyjających warunków śniegowych przygotowywali się do sezonu narciarskiego na trasach w Andrzejówce.
Podczas zawodów rywalizowano w biegu techniką łyżwową ze startu wspólnego. Juniorzy C (uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum) do pokonania mieli trasę 5 km, natomiast Juniorzy D (uczniowie klas 1 gimnazjum) pokonywali dystans 2,5 km.
W kategorii Junior C wśród dziewcząt najlepiej spisała się Kamila Żuk zajmując 6 miejsce a Martyna Foryś była 17.

Wśród chłopców najlepiej z naszych zaprezentował się Krystian Gawlik zajmując 14 miejsce, pozycję 17 wywalczył Marcin Cebula a tuż za nim na 18 miejscu zawody ukończył Krystian Gonera, miejsce 20 zajął Tomasz Paluch.
W kategorii Junior D wśród dziewcząt udany start zaliczyła Aleksandra Szeszko zajmując 7 pozycję.
Zawody te rozpoczęły sezon startów narciarskich i biathlonowych naszej szkolnej reprezentacji. Wyniki osiągnięte nie są porywające ale z uwagi na fakt, iż był to pierwszy start w sezonie i zawody posiadały wysoką rangę (udział zawodników z Czech) należą się wszystkim startującym gratulacje za walkę i poświęcenie.