Świat widziany z góry

2014-06-17

Dnia 17 czerwca 2014 r. uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawczynią p. A. Szwalec i opiekunem p. T. Czerwonką wybrali się do Kamiennej Góry. Celem był nowo otwarty park linowy na Parkowe Górze. Samo miejsce okazało się przepiękne. Góra została przygotowana dla turystów tak, by mogli pospacerować, odpocząć, przeżyć przygodę i jeszcze poznać historię miasta. Główny punkt programu okazał się bardzo ciekawy. Wszyscy odbyliśmy odpowiednie szkolenie i zaopatrzeni zostaliśmy w sprzęt. Pod opieką pracowników pokonywaliśmy trasę, każdy wg swoich możliwości. Było trochę strachu, ale też śmiechu. Niektórzy - "twardziele" w obliczu wyzwania stawali się "mięczakami". Najważniejsze, że wszyscy wyszliśmy z opresji cało i bez kontuzji. W drodze powrotnej chłopcy i dziewczęta "uczyli" się obsługiwać sprzęt wojskowy - eksponaty ustawione przy ścieżkach na Parkowej Górze. Warto dodać, że wycieczka w całości została sfinansowana z pieniędzy, które grupa uczniów z wychowawczynią zarobiła w czasie wakacji 2012 r. (http://gimnazjum.mieroszow.pl/czytaj/pracowite-wakacje-stoisko-na-jarmarku-tkaczy-slaskich-sierpien-2012.html).

Kilka fotek z ostatniej wspólnej wycieczki: