Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursach z języka niemieckiego

2012-04-18

Sukcesy naszych gimnazjalistów w konkursach z języka niemieckiego

Trzech uczniów naszego gimnazjum w składzie Stanisław Cierniak, Maciej Bużantowicz i Hubert Waśniowski wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego "PRIMUS IN DEUTSCH" zorganizowanego 18 kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół Nr 8 w Wałbrzychu. Łącznie do konkursu przystąpiło 12 gimnazjów, z każdego trzyosobowa reprezentacja. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć gimnazjów. Po pierwszej turze nasi dzielni chłopcy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce! Maciek Bużantowicz i Staszek Cierniak zdobyli wyróżnienia indywidualne za bardzo wysoki wyniki w teście pisemnym (2. I 3. miejsce) uzyskując 94,5 i 94 punkty ? najlepszy wynik to 95 punktów.

W drugiej turze należało przygotować projekt i go omówić. Prezentacja oceniana była przez nauczycieli wg ustalonych kryteriów. Po burzliwych dyskusjach komisji konkursowej reprezentacja gimnazjum z Mieroszowa zajęła ostatecznie 2. miejsce w tym konkursie!! Chłopcy rozsławili dobre imię Publicznego Gimnazjum im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie. Podsumowując na Międzyszkolny konkurs pojechało trzech chłopców, a przywieźli pięć nagród (dwa indywidualne wyróżnienia i 3 nagrody za zajęcie 2. miejsca) GRATULUJEMY!!!

Warto przy tym dodać, iż jesienią ub. roku odbył się w naszej szkole organizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu coroczny konkurs zDolny Ślązak z niemal wszystkich przedmiotów, w tym również z języka niemieckiego. W tym konkursie wymieniony już tu Stanisław Cierniak jako jedyny z całej szkoły awansował do etapu powiatowego, gdzie uzyskał całkiem przyzwoity wynik. Jednak konkurencja była bardzo silna i nie pozwoliła mu się przebić do etapu wojewódzkiego. Mimo to byliśmy dumni z naszego reprezentanta w powiecie. Stasiu to nasz prawdziwy "Naturtalent".

Z przyjemnością przedstawiam wyniki wielopoziomowego testu pisemnego w Międzynarodowym Konkursie z Języka Niemieckiego Test Oxford Plus:
1. miejsce: Stanisław Cierniak i Maciej Bużantowicz (80/100pkt)
2. miejsce: Hubert Waśniowski i Karolina Kucharska (76/100pkt)
3. miejsce: Patryk Jankowski i Martyna Foryś (68/100pkt)

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach z języka niemieckiego i życzę dalszych sukcesów, a w szczególności tym z najlepszymi wynikami i zachęcam innych do rozwijania swoich talentów i zainteresowań!!! Naprawdę warto!