Sukcesy mieroszowskich gimnazjalistów podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim

2013-06-27

Sukcesy mieroszowskich gimnazjalistów podczas Mistrzostw Polski
w biathlonie letnim.

W dniach 27-30 czerwca 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim.
Po raz pierwszy zawody te rozgrywane były w Czarnym Borze, który był bardzo gościnny dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "Mieroszów". Udział w nich wzięło czterech zawodników -uczniów Publicznego Gimnazjum w Mieroszowie, na co dzień trenujących w przyszkolnym klubie.

Rywalizacja na trasach biatlonowych rozpoczęła się od biegów sztafetowych 3 x 2km.
W kategorii młodziczek biegnące w składzie : Karolina Turkowicz, Martyna Foryś i Kamila Żuk otarły się o brązowy medal zajmując ostatecznie 4 miejsce tracąc do podium 11 sekund.
W kolejnym dniu odbyły się biegi indywidualne na dystansie 2,5 km dla młodziczek i 3 km dla młodzików z trzema strzelaniami, gdzie za każdy niecelny strzał dopisywano zawodnikowi 30 sekund kary do czasu biegu. W kategorii młodzików reprezentujący nas Krystian Gawlik popełnił dużo błędów podczas strzelania i ostatecznie zajął 32 miejsce.

Zmagania w kategorii młodziczek były popisem zawodniczek naszego klubu. Martyna Foryś popełniła podczas strzelań dużo błędów co pozwoliło jej na zajęcie 13 miejsca. Najlepiej strzelająca tego dnia Karolina Turkowicz po bardzo dobrym biegu zdobyła 2 miejsce i tytuł Vice Mistrzyni Polski. Równie dobrze strzelająca Kamila Żuk wykazała się jeszcze większą determinacją w biegu i zdobyła 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski

Trzeciego dnia zmagań rozegrane zostały biegi sprinterskie na dystansie 2 km z dwoma strzelaniami, gdzie każdy niecelny strzał karany był przebiegnięciem dodatkowej rundy karnej. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli młodzicy. Krystian Gawlik również w tej konkurencji popełnij zbyt dużo błędów na strzelaniu by móc walczyć o najwyższe laury, jednak dzięki mocnemu biegowi zdołał zająć 24 miejsce.

Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły młodziczki. Podobnie strzelające i równo biegnące Karolina Turkowicz i Martyna Foryś zajęły kolejno 10 i 11 miejsce. Wyróżniająca się mocnym biegiem Kamila Żuk pomimo 6 niecelnych strzałów zdołała wywalczyć 3 miejsce.

Podsumowując te zmagania należy podkreślić dorobek medalowy UKS "Mieroszów".
Zdobycie trzech medali podczas Mistrzostw Polski przez zawodników tego klubu to ogromne osiągnięcie poprzedzone ciężką pracą tych zawodników, ich wieloma poświęceniami i wyrzeczeniami - ocenia trener Sławomir Foryś szczęśliwy i dumny ze swych podopiecznych.