Stypendyści górą!!!!

2014-03-13

Publiczne Gimnazjum im.K.Kieślowskiego w Mieroszowie może poszczycić się sukcesami swoich uczniów.

Za wysokie wyniki w naucze oraz wzorowe zachowanie w I półroczu 2013/2014r. gmina Mieroszów przyznała stypendia uczniom szkół podstawowych i gimnazjum.
Naszą stypendystką została uczennica klasy 1b- Weronika Gierczak ze średnią 5,30 i wzorowym zachowaniem. Uroczysta gala wręczenia listów gratulacyjnych miała miejsce w dniu 13 marca 2014r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego.

10 kwietnia 2014 r. o godzinie 12:00 w Auli Kolegium Nauczycielskiego im. Grzegorza Piramowicza we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 42, odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych stypendystom w realizowanym w roku szkolnym 2013/2014 programie pn. "Dolnośląski Program Stypendialny-Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych".Projekt realizowany jest przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego w uroczystości wziął udział Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Radosław Mołoń.

W roku szkolnym 2013/2014 wsparciem stypendialnym zostało objętych 409 uczniów z dolnośląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na uroczystość zaproszono 29 stypendystów (uczniów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów podczas naboru w roku szkolnym 2013/2014 w swoim powiecie), dyrektorów szkół, do których uczęszczają uczniowie oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły. Spotkanie zostało uświetnione występem uczniów Ogólnokształcącej  Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

Powiat wałbrzyski reprezentowała uczenica klasy IIa- Paulina Szmulik. Jej pasja uczenia oraz chęć poszukiwania wiedzy jest powodem dumy grona pedagogicznego Publicznego Gimnazjum im.K.Kieślowskiego w Mieroszowie.
Gratulujemy!!!!
A.Kulińska