Sprzątanie Świata 2015

2015-10-30

W miesiącu wrześniu uczniowie klas drugich PG im. K. Kieślowskiego w Mieroszowie uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata - Polska". Teren, który uporządkowaliśmy, to Góra Parkowa - miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców Mieroszowa oraz przyjezdnych. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Góry są w porządku", akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Na lekcjach biologii przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas porządkowania środowiska. Zebrane odpady złożyliśmy na parkingu przy cmentarzu, skąd zostały odebrane przez służby ZGKiM "Mieroszów". Dzięki takim akcjom rośnie świadomość ekologiczna uczniów, którzy mają wpływ na swoich rodziców i opiekunów, co przekłada się na zmianę postępowania naszego społeczeństwa i więcej działań mających na celu ochronę środowiska.

L.E. Słowińska, nauczyciel biologii i chemii