Sprzątanie Świata 2013

2013-09-30

30 września 2013 roku uczniowie klas drugich i klasy1B z Publicznego Gimnazjum w Mieroszowie im Krzysztofa Kieślowskiego w ramach akcji Sprzątania Świata odbywającej się w tym roku pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę" porządkowali teren Parkowej Góry w Mieroszowie. Akcję poprzedziło przekazanie w trakcie lekcji biologii i chemii informacji dotyczących sposobu segregowania odpadów przez mieszkańców gminy. Nasza szkoła również przyłączyła się do programu gospodarowania odpadami. W tym celu zostały zakupione specjalne kosze na posegregowane odpady. Odpady segregujemy na tzw. suche, zmieszane i szkło. Również wychowawcy podczas tzw. "Godzin wychowawczych" przekazali uczniom informacje w jaki sposób należy dbać o gospodarowanie odpadami. W całej Polsce od lipca 2013 obowiązuje tzw. "nowa ustawa śmieciowa" dotycząca segregacji i wywozu odpadów. Urząd Miejski w Mieroszowie dostarczył nam materiałów do akcji, natomiast ZGKiM zadbał o odbiór i wywóz zebranych nieczystości. Góra Parkowa to miejsce wypoczynku dla mieszkańców Mieroszowa oraz miejsce odbywania się zajęć terenowych w ramach lekcji naszej Szkoły, dlatego postanowiliśmy zadbać o jej uporządkowanie.
Pogadanki z lekcji są formą edukacji ekologicznej. Liczymy na to, że młodzi ludzie podzielą się zdobytą wiedzą z rodzicami i w przyszłości wykorzystają ją w swoim życiu.

Organizator akcji: Longina Elżbieta Słowińska