Sprawozdanie z udziału uczniów klas 3 w konkursach interdyscyplinarnych

2016-03-04

W lutym i w marcu 2016 uczniowie klas 3, wytypowani przez nauczycieli uczących, wzięli udział w dwóch konkursach, które każdego roku organizują dwie renomowane placówki wałbrzyskie: ZSZ nr 1 i ZSZ nr 2. Naszą szkołę reprezentowali :
1. Brzeziński Szymon z kl. 3a
2. Gierczak Weronika z kl. 3b
3. Gonera Adrian z kl. 3a
4. Ilczyszyn Dominik z kl. 3b
5. Maciaszek Justyna z kl. 3a
6. Petryszyn Tymoteusz z kl. 3c
7. Sobecka Wiktoria z kl. 3b
8. Woszczek Hubert z kl. 3c
W/w uczniowie 27 lutego 2016 r. uczestniczyli w konkursie DISCE PUER, który odbył się w I LO. Każdy z uczniów zmagał się z zadaniami w części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej (z wybranego języka obcego). Suma wyników indywidualnych dała naszej szkole 7 miejsce na 10 szkół z powiatu.
4 marca 2016 r. w II LO odbył się XV Międzypowiatowy Konkurs Gimnazjalistów BYĆ KIMŚ II. Uczniowie odpowiadali na pytania w blokach: humanistycznym i matematyczno-przyrodniczym. Czworo uczniów zostało zaproszonych na galę, podczas której przyznano im tytuły:
Szymonowi Brzezińskiemu tytuł finalisty I stopnia
Weronice Gierczak tytuł finalistki I stopnia