SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO GAZ ZIEMNY Z ŻYCIU CZŁOWIEKA

2012-05-31

SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO
"GAZ ZIEMNY Z ŻYCIU CZŁOWIEKA"

Na przełomie maja i czerwca, w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie, realizowany był projekt "Gaz ziemny z życiu człowieka". Przedsięwzięcie było objęte patronem honorowym PGNiG Gazowani Wałbrzyskiej, która była także głównym sponsorem akcji. Koordynatorem w szkole była pani Longina Elżbieta Słowińska, nauczyciel chemii i biologii. Projekt rozpoczął się 23 maja 2012 r. prezentacją materiałów reklamowych Gazowni w holu korytarza szkolnego. Prezentowane informacje związane były z reklamą gazu ziemnego, który będzie dostępny dla mieszkańców Mieroszowa jeszcze w bieżącym roku. Materiały udostępniono rodzicom uczniów.

Drugi etap projektu to cykl pogadanek, które przeprowadziła pani Słowińska we wszystkich klasach gimnazjalnych. Prelekcje dotyczyły pochodzenia gazu ziemnego, jego właściwości i wykorzystania przez człowieka. Pogadanki były wzbogacone filmem przygotowanym przez Gazownię Wałbrzyską. Podsumowaniem tej części projektu były dwa konkursy, które odbyły się w dniach 30 i 31 maja. Było to konkurs wiedzy o gazie ziemnym oraz konkurs na najlepszą prezentację multimedialną właściwości gazu ziemnego. W konkursie wiedzy wzięło udział 66 uczniów, a w konkursie prezentacji 10, którzy przygotowali łącznie 6 filmów. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu szkolnym 20 czerwca 2012 r. W apelu uczestniczyli przedstawiciele Gazowni Wałbrzyskiej, pan Adam Dyducki i pani Anna Pokojowy. Nagrodzone zostały 2 projekty multimedialne. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła uczennica klasy 2b ? Sara Barnowska. Wyróżniono również pracę uczennic klasy 3c ? Marty Chwałek i Aleksandryt Balcerzak. W kategorii wiedzy nagrodzono łącznie 13 uczniów. 1 miejsce zdobyła uczennica klasy 3c, Agata Radzik, 2 miejsce przypadło Karolinie Kucharskiej z klasy 2a, a 3 miejsce zajął Marek Szuszkiewicz z klasy 3b. Otrzymane od sponsora gadżety i zakupione nagrody trafiły do nagrodzonych uczniów i laureatów poszczególnych konkursów oraz uczniów zaangażowanych w projekt.

Zrealizowany projekt rozwija u uczniów ciekawość, otwartość, mobilizuje ich do nauki i do wykonywania zespołowych projektów. Liczymy na dalszą współpracę i wsparcie ze strony PGNiG Gazowni Wałbrzych.

Koordynator szkolny ? Longina Elżbieta Słowińska