SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU DNI NAUK ŚCISŁYCH

2015-05-30

W dniach 28 - 29 maja 2015 r. odbyły się III Dni Nauk Ścisłych. Działania dotyczyły przedmiotów: matematyka, fizyka i chemia. Wszystkie klasy wzięły udział
w szkolnym konkursie. Działania klas były oceniane wg skali punktowej. Zwyciężył zespół klasowy, który zdobył największą liczbę punktów w łącznym podsumowaniu - klasa 2A.
Uczniowie/klasy zmierzyli się z następującymi zadaniami:
1. Konkurs na "Najbardziej doświadczoną klasę" - dla poziomu klas 1, 2 i 3 przygotowaliśmy zadania/doświadczenia z przedmiotów ścisłych.
2. Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie" - punkty
w kategorii indywidualnej i grupowej (oddzielne sprawozdanie).
3. Konkurs "Ciekawość to pierwszy stopień do... nauki" - prezentacje klasowe na zadany temat. W tym roku uczniowie losowali państwo, a następnie musieli znaleźć
oraz opracować osiągnięcia uczonych z danego państwa z zakresu matematyki, fizyki
i chemii.
4. Szkolny Konkurs "Mistrz Rachunku 2015".
5. Krzyżówka - gigantka - każda klasa zmierzyła się z krzyżówką dostosowaną do poziomu - inna dla klas 1, 2 i 3.
Organizatorzy wspierali uczniów w ich pracy, służyli pomocą na lekcjach przedmiotu
a także po zajęciach szkolnych. Każdy z organizatorów pracował społecznie kilka godzin
w dniu przeprowadzenia projektu (przed i po swoich lekcjach).
Z okazji DNS przygotowana została dekoracja na tablicy w korytarzu szkolnym.
Nagrody wręczono w dniu 23.06.2015 r. na apelu.

Anna Szwalec
Jan Nowaczyk