Sprawozdanie z obchodów 10 rocznicy wręczenia szkole sztandaru

2013-06-18

SPRAWOZDANIE Z OBCHODÓW
10. ROCZNICY WRĘCZENIA SZKOLE SZTANDARU - 18 CZERWCA 2013 R.

18 czerwca 2013 r.w gimnazjum odbyła się uroczystość poświęcona 10. Rocznicy Wręczenia Szkole Sztandaru.

O godzinie 9.00 uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali świetlicowej, by wziąć udział w uroczystym apelu. Przewodnicząca SU przywitała przybyłych gości w osobach Pana Andrzeja Laszkiewicza - Burmistrza Mieroszowa, Pana Ryszarda Gubernata przewodniczącego Rady Miejskiej Mieroszowa oraz Panią Dyrektor Annę Kulińską, grono pedagogiczne i uczniów.

Zgodnie z ceremoniałem szkoły po wprowadzeniu na salę sztandaru, został odśpiewany szkolny hymn. Przewodniczący klas złożyli raport przewodniczącej SU, która następnie złożyła meldunek o stanie szkoły Dyrektorowi.

Pani Dyrektor zabrała głos, a w swoim przemówieniu przypomniała uczniom historię szkoły dotyczącą nadania szkole imienia i wręczenia szkole sztandaru. Zwróciła uwagę na znaczenie chorągwi i sztandarów w historii polskiej wojskowości oraz na to, że sztandar jest dla całej społeczności szkolnej symbolem Polski, Narodu, Małej Ojczyzny, przypomina historię i tradycję naszego kraju. Sztandar w szkole to znak, który łączy uczniów obecnych z tymi, którzy opuścili już progi naszej szkoły.
Kolejną osobą, która zabrała głos był Burmistrz Mieroszowa Pan Andrzej Laszkiewicz. Pogratulował całej społeczności tak znaczącego jubileuszu. Przypomniał uczniom dzień 18 czerwca 2003 r. kiedy jako ówczesny Burmistrz uczestniczył w uroczystości wręczenia szkole sztandaru oraz opisał działania poprzedzające to wydarzenie. Wręczył Dyrektorowi szkoły list gratulacyjny.

Część artystyczną uroczystego apelu stanowił montaż słowno-muzyczny. Był to autorski scenariusz Pani Bożeny Filipowskiej przygotowany z wykorzystaniem nagrodzonych prac konkursowych.Scenariusz wzbogacono o prezentację multimedialną składającą się z prac uczniów sprzed 10 lat, powstałych z okazji uroczystości wręczenia szkole sztandaru. Za pomocą multimedialnej prezentacji przypomniano uczniom dzień 18 czerwca 2003 r. oraz historię polskich sztandarów i chorągwi. W przedsięwzięciu wzięło udział 20 uczniów.

Pani Dyrektor przedstawiła wyniki konkursów, które odbywały się o okresie od marca do czerwca 2013 r. Były to konkursy:
- literackie: "Moja Mała Ojczyzna", "Jak rozumiem słowo - patriotyzm?"
- artystyczny "Poezji i Pieśni Patriotycznej",
- historyczny "Historia Polskich Sztandarów i Chorągwi",
- plastyczny: "Dekalog Gimnazjalisty", "Najlepsza Kopia Polskiego Sztandaru lub Chorągwi"

Wręczyła wyróżnionym uczniom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody.
Apel zgodnie z ceremoniałem szkolnym zakończył się wyprowadzeniem sztandaru.

Zespół ds.Patrona