SPOTKANIE Z RODZICAMI - PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

2015-06-01

W myśl powiedzenia, że wiedzy nigdy za dużo, w marcu 2015 r. zostało zorganizowane spotkanie dla rodziców naszych uczniów z terapeutą uzależnień.
Pan Krzysztof Matusiak z Kamiennej Góry przybliżył uczestnikom problemy współczesnej młodzieży - szczególnie gimnazjalnej. Szkolący przedstawił rożne aspekty radzenia sobie z emocjami i omówił zagrożenia związane z zaburzeniami emocjonalnymi. Dobitnie przekazał wiedzę na temat zagrożeń współczesnego świata - dopalaczy, narkotyków, palenia tytoniu i alkoholizmu wśród młodzieży. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się temat uzależnień od telefonów i Internetu.
Rodzice przybyli licznie i czynnie brali udział w dyskusji w ramach szkolenia. Mamy nadzieję, że każdy mógł znaleźć informacje, które pomogą w wychowaniu pociech. Podobne szkolenie odbyli wszyscy nauczyciele naszej placówki w ramach WDN.