Spotkanie z p. Żarkowskim

2015-11-05

5 listopada gościliśmy w naszej szkole Pana Krzysztofa Żarkowskiego - wałbrzyskiego przyrodnika, ornitologa i fotografa. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu "Ziemia Wałbrzyska - nieodkryte piękno - program edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży Powiatu Wałbrzyskiego".

Pan Żarkowski przygotował prezentację multimedialną, która dotyczyła ptaków pospolitych, regularnie gniazdujących w naszym regionie. Przepiękne zdjęcia i komentarz autora, pokazały nam nieznane szczegóły z życia i codzienności ogólnie znanych gatunków. Fotografie wspaniale oddały wygląd ptaków, pokazały różnice w ubarwieniu między płciami lub związane z wiekiem osobnika. Zdjęcia przedstawiające różne sytuacje z życia ptaków pochodziły z prywatnego zbioru autora. Przyrodnik zachęcał nas do "podglądania" ptaków, które są obecne w naszym środowisku. Uświadomił nam, jaką spełniają one rolę w przyrodzie, przybliżył ich sylwetki. Dzięki prezentacji wielu z nas poznało nazwy ptaków, często widywanych, ale też tych, których obecności w naszym najbliższym otoczeniu się nie spodziewaliśmy.
Logina Elżbieta Słowińska

Krzysztof Żarkowki podczas spotkania w PG im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie

Sikorka pospolita, źródło: Krzysztof Żarkowski LoveBirds, facebook.com