Spot Dopalacze Kradną Życie

2015-12-21

Spot #DopalaczeKradnąŻycie

Na początku września Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wraz z Ministerstwem Edukacji i Zdrowia ogłosili ogólnopolski konkurs na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) styl życia. Konkurs jest elementem kampanii "Dopalacze Kradną Życie", której celem jest uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu 40-sekundowego nagrania, którego motywem przewodnim miało być propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od dopalaczy.

Konkurs został ogłoszony w klasach drugich i trzecich naszego gimnazjum. Zadanie wykonała tylko jedna grupa. Byli to chłopcy z klasy 3a: Szymon Brzeziński, Jarek Wacław i Kacper Wawrzyniak. Nakręcili oni spot pt. "Janek & Pan Dopalacz". Film został zgłoszony do konkursu. Był oceniany jako jeden spośród 600 filmów nadesłanych na konkurs przez uczniów z gimnazjów i liceów z całej Polski. Tym razem się nie udało.

Filmik jest jednak warty polecenia.

Obejrzyjcie go

Opiekun grupy Beata Ostrowska