Sportowo pożegnali Stary Rok

2011-11-30

W dniu 30 grudnia 2011 roku na "Polanie Jakuszyckiej" odbyły się zawody w narciarstwie biegowym "Bieg Sylwestrowy" otwierające sezon narciarski na Dolnym Śląsku. Oczywiście nie zabrakło w nich uczniów naszego gimnazjum trenujących na co dzień w UKS "Mieroszów", którzy pomimo niesprzyjających warunków śniegowych przygotowywali się do sezonu narciarskiego na trasach w Andrzejówce a także w Jakuszycach.

Podczas zawodów rywalizowano w biegu techniką łyżwową ze startu wspólnego. Juniorzy C (uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum) do pokonania mieli trasę 5 km, natomiast Juniorzy D(uczniowie klas 1 gimnazjum) pokonywali dystans 2,5 km. W kategorii Junior C wśród dziewcząt wspaniale spisała się Kamila Żuk zajmując 2 miejsce,

Karolina Turkowicz była 7, Karolina Kłysz zajęła 10 miejsce a tuż za nią na 11 pozycji zawody ukończyła Magdalena Waligóra.
Wśród chłopców jedyny nasz reprezentant Krystian Gawlik ukończył zawody na 15 miejscu.

W kategorii Junior D wśród dziewcząt udany start zaliczyła Martyna Foryś zajmując 6 pozycję a druga startująca w tej kategorii nasza zawodniczka Kinga Sierakowska ukończyła zawody na 13 miejscu.

Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej nasz szkołę reprezentował jeden zawodnik Krystian Gonera, który wywalczył 12 miejsce.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy!!!