Sportowe sukcesy w biegach przełajowych

2015-10-03

W dniu 03 października 2015 roku w Lubawce odbył się "XXXII OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN BIEGOWY SZKÓŁ I SEKCJI NARCIARSTWA BIEGOWEGO", w którym udział wzięło 6 uczniów naszej szkoły oraz 3 absolwentów zawodników UKS "Mieroszów".
W kategorii Junior C (uczniowie klas II-III) w biegu na dystansie 3km Sebastian Ochap wywalczył 2. miejsce ulegając zwycięzcy zaledwie o 11 sekund, równie udany występ zaliczył Patryk Zapart zajmując 5 miejsce a Krzysztof Bednarz ukończył zawody na niezłej 12-tej pozycji.

W kategorii Juniorka C (uczennice klas II-III) na dystansie 3km wspaniały występ zaliczyła Wiktoria Sobecka zajmując 3. miejsce, Weronika Gierczak zakończyła rywalizację na 12. pozycji.
Jedyny nasz reprezentant w kategorii Junior D (uczniowie klas I) Grzegorz Andrzejewski w rywalizacji na dystansie 2 km zajął 13. miejsce.

Całkiem niezły występ zaliczyły również nasze absolwentki startujące w kategorii Juniorka B, które do pokonania miały dystans 5km. Najlepszy wynik uzyskała Martyna Foryś, która uplasowała się na 6. pozycji, Kinga Kucharska była 10-ta a Ewelina Gierczak zajęła 13. miejsce.
Wszystkim należą się wielkie gratulacje za osiągnięte wyniki a przede wszystkim za wspaniałą sportową walkę.

Zawody te były ostatnim sprawdzianem formy przed zbliżającym się sezonem narciarskim
i jak widać po wynikach możemy śmiało oczekiwać, że nasi biegacze- biathloniści przysporzą nam wiele miłych chwil w sezonie zimowym.

Opiekun: Sławomir Foryś