Sportowe sukcesy biegaczy narciarskich

2012-01-20

Ferie zimowe to czas odpoczynku i relaksu. Dla zawodników naszego UKS-u był to jednak czas intensywnych treningów i startów w zawodach. Rozpoczęło się wszystko już w pierwszą sobotę ferii startem w Mistrzostwach Karkonoszy - "Bieg na Igrzyska" w Jakuszycach i ciąg dalszy miało w kolejne weekendy ferii.

W dniu 21.01.2012r. w Andrzejówce odbyły się zawody w narciarstwie biegowym "XII Bieg Skalnika", w których udział wzięło 9 uczniów naszego gimnazjum. Rywalizowali oni w biegu na dystansie 3km technik łyżwową.

W zmaganiach dziewcząt wspaniale spisały się wszystkie reprezentantki naszej szkoły. Zwyciężyła Kamila Żuk, miejsce 2 zajęła Karolina Turkowicz, tuż za podium na pozycji 4 zawody ukończyła Martyna Foryś, Karolina Kłysz była 5, miejsce 10 zajęła Kinga Sierakowska, a Magdalena Waligóra ukończyła bieg na 12 pozycji

W rywalizacji chłopców najlepiej z naszych wypadł Krystian Gawlik, zajmując 7 miejsce, Marcin Cebula był 14, a na pozycji 16 zawody ukończył Krystian Gonera.

W dniu 28.01.2011 r. w Opawie odbyły się międzynarodowe zawody w narciarstwie biegowym "XIII Memoriał Staszka Bodzka". Udział wzięło 9 uczniów naszej szkoły

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum rywalizowali w biegu na dystansie 3 km techniką łyżwową. Wśród chłopców jedyny nasz reprezentant Krystian Gonera zajął wysokie 4 miejsce. W rywalizacji dziewcząt znakomicie pobiegła Martyna Foryś, która zajęła 3 miejsce, a Kinga Sierakowska wywalczyła miejsce 5.

Uczniowie klas II i III gimnazjum rywalizowali na dystansie 5km również techniką łyżwową. W rywalizacji dziewcząt Kamila Żuk nie dała szans rywalkom i zwyciężyła z dosyć znaczną przewagą, Karolina Turkowicz po równie dobrym biegu ukończyła zawody na wysokim 3 miejscu. Dobrze zaprezentowała się Karolina Kłysz, zajmując miejsce 6, a Magdalena Waligóra zakończyła zawody na 7 pozycji.

W rywalizacji chłopców udany start zaliczył Krystian Gawlik, który zajął 9 miejsce, a Marcin Cebula ukończył bieg na pozycji 14.

W dniu 29.01.2012 roku w Andrzejówce odbyły się zawody w narciarstwie biegowym "Bieg Gwarków". W zawodach tych udział wzięło 8 uczniów naszej szkoły. Rywalizowali oni w biegu na dystansie 3km techniką klasyczną.
W kategorii dziewcząt klas I bezkonkurencyjna okazała się Martyna Foryś - 1 miejsce, na 5 miejscu zawody ukończyła Kinga Sierakowska.

W kategorii dziewcząt klas II i III wspaniale pobiegły Kamila Żuk -1 miejsce, Karolina Turkowicz –miejsce 3 i Karolina Kłysz – miejsce 4.

Do udanych występów zaliczyć mogą swój start chłopcy, którzy zdobyli w swych kategoriach miejsca: Krystian Gonera- 3 miejsce w kategorii klas I, a Krystian Gawlik – miejsce 5 i Marcin Cebula- miejsce 6 w kategorii klas II i III.