Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski 2013

2013-10-01

Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage a Kieślowski 2013

Dzień pierwszy
Hommage a Kieślowski to już trzecia edycja festiwalu filmowanego, dedykowanego Patronowi naszej szkoły, Krzysztofowi Kieślowskiemu.
Pierwszego dnia festiwalu, w piątek 6 września uczestniczyliśmy z nauczycielami przeglądzie filmów EUREKA. Rozpoczął się on o godzinie dziewiątej i trwał około trzech godzin. Obejrzeliśmy osiem filmów, najbardziej podobały nam się "Edward" i "Święto Zmarłych". Ich autorami są studenci polskich szkół filmowych. Następnie udaliśmy się na warsztaty struktury wypowiedzi krytycznej prowadzone przez Łukasza Maciejewskiego, który przedstawił nam, na czym polega bycie krytykiem filmowym i opowiedział trochę o sobie i swoich przygodach. Gdy warsztaty zakończyły się, nastąpiło wręczenie nagrody Jednonogiego INSITU za film "Edward", który oglądaliśmy podczas przeglądu filmów EUREKA. Nagrodą, stworzoną przez Bożennę Biskupską, była statuetka przedstawiająca postać stojącą na jednej nodze-symbol kroku w przód. Wręczali ją Bożenna Biskupska, Stanisław Zawiśliński, Zuzanna Fogtt i Łukasz Maciejewski.
Niestety na tym skończyło się nasze uczestnictwo w piątkowej części festiwalu. Cieszymy się, że mogliśmy się tam znaleźć i poznać tak wielu wspaniałych ludzi.

Patryk Zieliński uczeń klasy II a

Dzień drugi
Dzień 7 września 2013 r. to kolejny dzień festiwalu. Kilkanaście osób reprezentowało naszą szkołę i uczestniczyło w dalszej części programu. Przed południem, razem z nauczycielami, oglądaliśmy film dokumentalny w reżyserii Marcina Latałło "Moja ulica".Po projekcji wzięliśmy udział w ciekawej rozmowie z twórcą i gośćmi. Później poznaliśmy p. Marię Kieślowską i jej córkę - Martę. Po krótkiej rozmowie rozeszliśmy się, niektórzy wrócili do domu, inni pozostali w Sokołowsku. Kilka osób z naszej szkoły brało udział w konkursie "Zdjęcie". Polegał on na odnalezieniu osoby ze zdjęcia- fotografie były robione 40 lat temu. Wieczorem odbyła się GALA OTWARCIA.
Niestety, na nią mogły wejść tylko osoby zaproszone.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy poznać tak wielu wspaniałych ludzi.
Już nie możemy doczekać się kolejnej, czwartej edycji.

Karolina Litwin uczennica klasy II a