SEZON NALEŻY DO WOJTKA!!!

2016-04-21

SEZON NALEŻY DO WOJTKA!!!

W Suchem, koło Zakopanego, odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Wojtek znalazł się tuż za podium. Walkę o medalowe miejsce przegrał ze starszymi od siebie zawodnikami.

Każdego roku najlepsza trzydziestka zawodników z Pucharu Polski kwalifikuje się do Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. Odbywa się ona w różnych województwach. W tym roku spartakiada gościła na stokach Czarnej Góry (województwo dolnośląskie). Najlepszy wynik Wojtka, w tych zawodach, to szóste miejsce w slalomie specjalnym.

W marcu, na stokach Zieleńca, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Gimnazjalnych.
Publiczne Gimnazjum w Mieroszowie reprezentowali uczniowie kl. II c Dawid Wujda i Wojtek Czerwonka oraz Krzysztof Bednarz z kl. III c. Rywalizowali oni z osiemnastoma reprezentacjami gimnazjów i wywalczyli II miejsce.

W rywalizacji indywidualnej tytuł Mistrza Dolnego Śląska wywalczył Wojtek Czerwonka.

Ostatnia edycja Pucharu Polski odbyła się w Suchem koło Zakopanego.
Wojtek startował w dwóch slalomach gigantach zajmując dwukrotnie czternaste miejsce.
W slalomach specjalnych zajął kolejno czternaste i piętnaste miejsce.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Wojtek uplasował się na dziesiątej pozycji (junior B- rocznik 2000- 2001). W swoim roczniku zajął czwarte miejsce. Jest to doskonała pozycja do startów w przyszłym sezonie.

Oprócz startów w zawodach ogólnopolskich, Wojtek brał udział w rywalizacji zawodników zrzeszonych w dolnośląskich klubach. W ramach Sudeckiej Ligi narciarskiej odbyło się pięć edycji zawodów. Wojtek spisał się doskonale. Wygrywając poszczególne zawody.
W klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce. Rywalizacja była bardzo trudna, gdyż Wojtek musiał walczyć z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami od siebie.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny sezon!