Sezon czas zacząć

2016-09-05

Początek września to zwyczajowo czas rozgrywania biegów ulicznych w Mezimesti. Tegoroczna (34 edycja imprezy) miała miejsce w niedzielę 11 września. Możliwość zmierzenia się z odpowiednim dystansem mieli wszyscy chętni - od przedszkolaka po seniora.
Tradycyjnie na starcie w różnych kategoriach wiekowych stanęło wielu przedstawicieli szkół z terenu naszej gminy. Gimnazjum reprezentowała trójka uczniów: Mateusz Kukułowicz (roczniki 2001-2002 dystans 1km) oraz Daniel Ochap i Bartłomiej Szpargała (roczniki 2003-2004 - dystans 600m).

(ekipa z gimnazjum gdzieś w przerwie między dekoracjami - jeszcze nie wszyscy otrzymali medale)

Jako pierwsi na start wyruszyli nasi pierwszoklasiści - zawodnicy "UKS Mieroszów" - Bartek i Daniel. Ten pierwszy okazał się klasą sam dla siebie, pewnie zwyciężając z kolegą z klubu. Stawkę medalistów uzupełnił zawodnik z Czech. O ile o Bartku mówiono jako o faworycie tego biegu, to warto w tym miejscu podkreślić dobry bieg Daniela, który przygodę z biathlonem i z biegami zaczął dopiero niedawno, a dziś dzielnie gonił swojego kolegę i jednocześnie uciekał przed koalicją pozostałych zawodników. Niech ten sukces będzie zachętą do systematycznej pracy i przesuwania granicy swoich możliwości.

(było nas widać)

(medaliści w komplecie)

Kolega z Czech lekko w cieniu? Przypadek.

Kilka minut po młodszych kolegach na trasę wyruszył Mateusz Kukułowicz. 1km w coraz mocniej grzejącym słońcu okazał się sporym wyzwaniem, co było widać po przekroczeniu linii mety. Zawodnicy byli mocno zmęczeni. Niemniej jednak Mateusz stoczył ambitną walkę, plasując się ostatecznie na drugiej pozycji.

(2 miejsce po ambitnej walce. Radość będzie za chwilę - na razie jest zmęczenie)

Z jednej strony można powiedzieć, że nasi reprezentanci zaprezentowali się godnie - trzy osoby - trzy miejsca na podium. Z drugiej strony pozostaje mały niedosyt - dlaczego tylko trzej?