Sekret udanych wakacji

2013-08-15

To był naprawdę niezwykły tydzień dla wszystkich uczestników obozu filmowego - film Camp 2013, który trwał od niedzieli 28.07.2013 do soboty 03.08.2013 roku.
W obozie udział wzięli uczestnicy Klubu Filmowego "Krzyk" działającego w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie oraz uczniowie klasy filmowej szkoły
Ung Egedal w Danii. Za organizację wymiany młodzieży odpowiedzialne były: opiekun projektu - p. Katarzyna Miłosz i p. dyrektor gimnazjum- Anna Kulińska.
Uczestnicy "dotknęli" wszystkich aspektów produkcji filmowej. W poniedziałek uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach scenariuszowych, a następnie w mieszanych grupach zaprezentowali swoje pomysły na przedstawienie tematu "SEKRETY". We wtorek odbywały się warsztaty aktorskie oraz wykłady poświęcone muzyce i dźwiękowi w filmie. W środę, po praktycznych ćwiczeniach związanych z obsługą kamery oraz mikrofonu, uczestnicy obozu zabrali się za tworzenie własnych filmów. W czwartek, po warsztatach z zakresu montażu, grupy rozpoczęły składanie własnych filmów w jedną całość. Efektem pięciu dni pracy były cztery pięciominutowe filmy: thriller "Pokusa" /Seduction/, horror - "Koszmar w Mieroszowie" /Nightmare in Mieroszow/, dramat miłosny "Zazdrość" /Jealousy/ oraz film akcji "Pudełko Sekretów" /The Box of Secret/.

Wszystkie filmy zostały pokazane w piątek 2 sierpnia 2013r. podczas uroczystej Gali Filmowej
w Publicznym Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie. W uroczystości udział wzięli goście - rodzice polskich uczniów biorących udział w wymianie oraz młodzież uczestnicząca
w projekcie. Zostały wręczone nagrody dla najlepszych aktorów, reżysera, montażysty, filmu, dźwięku oraz autora najlepszego scenariusza.
Początek września obfituje w kolejne spotkania po stronie polskiej i duńskiej, na których pokazywane są filmy stworzone przez uczestników Obozu Filmowego. Wszyscy uczestnicy obozu zgodnie twierdzą, że Film Camp 2013 był niepowtarzalnym i niesamowitym doświadczeniem i mają nadzieję na kontynuację projektu w przyszłym roku.