Rozpoczęcie roku szkolnego 2009-2010

2009-09-01

Rozpoczęcie roku

I oto rozpoczął sie nowy rok szkolny. Rok - podobnie jak ten 10 lat temu - stojący pod znakiem nowego... Ciekawe, co przyniosą zapowiadane od września reformy. A póki co, mała uroczystość. Z okazji dziesięciolecia gimnazjum odwiedziły nas władze świeckie (Pan Burmistrz Mieroszowa) i kościelene (Ksiądz Proboszcz)

Także z okazji jubileuszu były życzenia od Rady Rodziców

i niespodzianka dla uczniów

Jednak 1 września dla nas najważniejsi są najmłodsi

Tradycyjnie przyjęto ich w poczet gimnazjalistów potwierdzając ten fakt certyfikatem.

Przy okazji jubileuszu nie mogło zabraknąć wspomnień. Oto rówieśnicy gimnazjum - nauczyciele, którzy od początku zapisują karty historii tej szkoły

Pierwszego września pamiętamy też o roku 1939, kiedy zamiast pierwszego dzwonka rozległ się gwizd spadających bomb i wycie syren. Delegacja gimnazjum złożyła w tym dniu kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym walczących o to, żebyśmy dziś spokojnie mogli marudzić, że znów czas wstawać do szkoły.