Puchar Polski w biathlonie

2014-01-30

W dniach 30-31.01.2014 roku w Dusznikach Zdrój odbyły się zawody "Puchar Polski I kategorii- Celuj w Igrzyska" w biathlonie. Zawody te to Narodowy Program Rozwoju Biathlonu, mający na celu odkrywanie talentów wśród dzieci i młodzieży. Udział w nich wzięło 2 uczniów naszej szkoły. Start w tych zawodach możliwy był dzięki wsparciu ze strony Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, która użyczyła broń sportową KBKS. Zmagania biathlonistów odbywały się w konkurencji -sprint, tj. bieg na dystansie z dwoma strzelaniami jedno z pozycji leżąc, drugie z pozycji stojąc. Każdy spudłowany strzał skutkował koniecznością obiegnięcia rundy karnej długości 100 metrów. Nasi uczniowie rywalizujący w kategorii młodzika mieli do pokonania dystans 6 km chłopcy i 4,5 km dziewczęta. Niestety Krystian Gonera przygotowując się do startu doznał bolesnej kontuzji i został wycofany z zawodów. W rywalizacji dziewcząt reprezentująca nasze gimnazjum Martyna Foryś bardzo dobrze spisała się na strzelnicy, gdzie popełniła tylko 3 błędy (3 pudła w strzelaniu z pozycji leżąc i bezbłędne strzelanie w pozycji stając).

Wspaniała postawa na strzelnicy i niezły bieg na dystansie pozwoliły jej na zajęcie wysokiego 8 miejsca. Gratulacje!!!!
W drugim dniu zawodów również zaplanowano biegi sprinterskie. Zawody jednak zostały odwołane gdyż bardzo mocny wiatr uniemożliwiał bezpieczne strzelanie a przewrócone drzewa na trasie biegowej stanowiły duże niebezpieczeństwo dla rywalizujących zawodników.