Puchar Polski w biathlonie letnim

2016-06-17

W dniach 17-19 czerwca 2016 roku w Zakopanem odbyły się zawody w biathlonie letnim "Puchar Polski", w których udział wzięli zawodnicy UKS "Mieroszów".

W pierwszym dniu rywalizacja odbyła się w biegach sprinterskich. Bieg na dystansie 3 km
z dwoma strzelaniami, gdzie każdy niecelny strzał powoduje konieczność obiegnięcia dodatkowej rundy "karnej" długości 70 metrów. W rywalizacji młodzika młodszego Bartłomiej Szpargała
z dwoma "pudłami" ukończył zawody na 22. pozycji. Jego starszy kolega startujący w kategorii młodzika Sebastian Ochap mylił się w czasie strzelania aż 7-krotnie. Ale po rewelacyjnym biegu zajął bardzo dobre 9. miejsce. Startująca w kategorii juniorek młodszych Martyna Foryś z 5 karnymi rundami zajęła 12. pozycję.

W drugim dniu rywalizacja odbyła się w konkurencji -bieg pościgowy, tj. bieg na dystansie z 3 strzelaniami -młodzicy i 4 strzelaniami- kategorie starsze, gdzie podobnie jak w biegu sprinterskim niecelny strzał to dodatkowa runda karna. Start do tej konkurencji następował zgodnie ze stratami czasowymi z biegu sprinterskiego, a zwycięzcą zostawał zawodnik, który jako pierwszy dobiegł do mety. Wszyscy nasi zawodnicy w tej konkurencji spisali się bardzo dobrze poprawiając swe lokaty z dnia poprzedniego. W rywalizacji młodzika młodszego Bartek Szpargała zajął 15. miejsce, w kategorii młodzika Sebastian Ochap awansował na pozycję 8. a Martyna Foryś ukończyła rywalizację na 10. miejscu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na udane starty podczas Mistrzostw Polski.