Puchar Polski w bialthlonie.

2011-01-15

WYSOKIE WYNIKI W BIATHLONIE W PUCHARZE POLSKI

W dniach 7-9 stycznia 2011 r. w Dusznikach Zdr. odbyły się zawody biatlonowe I eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów. W ramach tych zawodów młodzicy rywalizowali w Pucharze Polski I kategorii (zawody o najwyższej randze dla tej kategorii w Polsce).

W zawodach tych startował uczeń naszej szkoły Patryk Dąbrowski. Udział Patryka w tych zawodach możliwy był dzięki pomocy klubu AZS AWF Wrocław, od którego została wypożyczona broń na czas tych zawodów.

W pierwszym dniu rywalizacji rozegrane zostały biegi długie na dystansie 6 km z 3 strzelaniami. Dzięki dobremu występowi na strzelnicy Patryk ukończył zawody na bardzo dobrym 8 miejscu.

W dniu następnym rozegrane zostały biegi sprinterskie na dystansie 4km z dwoma strzelaniami. Tym razem troszkę gorzej poszło Patrykowi na strzelnicy gdzie mylił się aż siedmiokrotnie ale dzięki dobremu biegowi zakończył zawody na wysokim 9 miejscu.

W trzecim dniu zmagań rozegrano ponownie biegi sprinterskie. Dzięki dobremu strzelaniu i znakomitemu biegowi Patryk zajął 4 miejsce, przegrywając miejsce na podium o niespełna 7 sekund. Dzięki temu wynikowi zdobył II klasę sportową.

W kolejny weekend 15-17stycznia2011 r. w Zakopanem odbyły się zawody biatlonowe „II eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów”. W ramach tych zawodów młodzicy rywalizowali w Pucharze Polski I kategorii.

W zawodach tych, podobnie jak we wcześniejszych startował uczeń naszej szkoły Patryk Dąbrowski. W pierwszym dniu rywalizacji rozegrane zostały biegi długie na dystansie 6 km z 3 strzelaniami. Dzięki dobremu występowi na strzelnicy Patryk ukończył zawody na bardzo dobrym 6 miejscu.

W dniu następnym rozegrane zostały biegi sprinterskie na dystansie 4km z dwoma strzelaniami. W konkurencji tej Patryk podczas strzelania mylił się 6-krotnie i ukończył zawody na wysokim 10 miejscu.

W trzecim dniu zmagań rozegrano biegi pościgowe. Zawodnicy startowali na trasę ze strata z biegu sprinterskiego. Patryk wyruszył jako 10-ty. Po zaciętej walce na finiszu awansował na pozycje dziewiątą.

Po raz kolejny swymi osiągnięciami zaznaczył swoja obecności czołówce w kraju, a potwierdzeniem tego było zdobycie po raz kolejny II klasy sportowej.